Gry przeglądarkowe stały się bardzo popularne w ostatnich latach, przede wszystkim dzięki wygodzie i prostocie ich uruchomienia. Głównym atutem gier przeglądarkowych jest to, że nie wymagają one instalacji na dysku twardym, co oznacza, że gracz może zagrać w nie bezpośrednio po wejściu na stronę internetową z grą. W tym artykule przedstawiamy ranking najlepszych gier przeglądarkowych, które możesz grać bez konieczności instalacji.

1. GRY STRATEGICZNE
Gry strategiczne to jedne z najpopularniejszych gier przeglądarkowych. Ich celem jest przede wszystkim pokonanie innych graczy poprzez zarządzanie własną armią lub miastem. Gry strategiczne są bardzo różnorodne – od starożytnych wojen po futurystyczne bitwy kosmiczne. Jeśli lubisz rozgrywkę logiczną i strategiczną, to z pewnością spodobają Ci się gry takie jak: Forge of Empires, Tribal Wars, Grepolis czy OGame.

1. GRY RPG
Gry RPG to gatunek gier, w których gracz wciela się w postać, która przemierza różnorodne lokacje, walcząc z przeciwnikami, zdobywając doświadczenie, poziomy i lepsze przedmioty. Gry RPG nawiązują do klasycznych komiksów i literatury fantasy, ale także doświadczeń ze świata gier komputerowych. Wśród gier RPG, które warto zagrać bez konieczności instalacji na dysku twardym są: Drakensang Online, DarkOrbit, Metin2 oraz RuneScape.

1. GRY ZRĘCZNOŚCIOWE
Gry zręcznościowe to gatunek gier, które wymagają od gracza szybkiego refleksu, precyzji i sprytu. W tych grach chodzi przede wszystkim o zdobycie jak najwyższego wyniku, przez pokonywanie kolejnych poziomów, unikanie przeszkód i zbieranie punktów. W tej grupie gier warto zwrócić uwagę na klasyki gatunku jak Tetris czy Pac-Man, ale także na nowe tytuły takie jak: Agar.io, Slither.io, czy Geometry Dash.

1. GRY PRZYMOŚCIOWE
Gry przygodowe to gatunek gier, w których gracz przemierza różne lokacje, wykonując zadania, rozmawiając z innymi postaciami i skarżąc się w różne przygody. Gry przygodowe to świetna rozrywka dla fanów złożonych fabuł, ale i dla tych, którzy chcą po prostu oderwać się od rzeczywistości i wcielić się w inną postać. W gry przygodowe warto zagrać w takie tytuły jak Torn City, MafiaBattle czy The West.

1. GRY SPORTOWE
Gry sportowe to gatunek gier, który skupia się przede wszystkim na rywalizacji z innymi graczami wirtualnie, ale również na podnoszeniu swoich umiejętności w danej dyscyplinie sportowej. Gry sportowe pozwalają Ci na trening, rozwijanie swoich umiejętności i udział w zmaganiach, a wszystko to bez wychodzenia z domu. W tej grupie wyróżnić można takie tytuły jak: Goalunited, Broken Bat czy Let’s Fish.

Podsumowując, gry przeglądarkowe to gatunek gier, który oferuje wiele atrakcji zarówno dla początkujących graczy, jak i dla tych bardziej zaawansowanych. Gry te są proste w obsłudze, a dzięki temu, że nie wymagają instalacji na dysku twardym można grać w nie gdziekolwiek i kiedykolwiek się chce. W naszym rankingu gier przeglądarkowych przedstawiliśmy najlepsze tytuły, które warto spróbować – zarówno dla fanów gier strategicznych, jak i dla miłośników przygód czy sportowych zmaganiach.

Artykuł powstał we współpracy z infoustka.pl