To ze stron www czerpiemy dzisiaj swoją podstawową wiedzę, to przez strony uzyskujemy informacje o interesujących nas produktach i usługach. To w końcu strony stają się często miejscem naszego pierwszego kontaktu z marką. Dlatego tak ważne jest nowoczesne tworzenie stron www, które pomogą ci dotrzeć do konkretnych odbiorców. 

Co dają strony internetowe?

Tworzenie stron internetowych to dzisiaj konieczność. Bez nich trudno dzisiaj sobie wyobrazić prowadzenie działań marketingowych. W coraz większej grupie branż to marketing online jest przecież podstawowym motorem działań sprzedażowych. Tworzenie www to oczywiście jeszcze nie wszystko, potrzebne są odpowiednie działania SEO, linkbuilding, działania contentowe i marketingowe, natomiast często to właśnie projekt strony internetowej determinuje, jak wiele możesz zrobić.

Tworzenie www — co obejmuje?

Tworzenie strony www to dzisiaj znacznie więcej niż opracowanie ciekawej grafiki, wlanie w nią tekstu i zaprogramowanie wszystkiego. Dzisiaj projektowanie stron www uwzględnia oczekiwania odbiorcy, pozwala na opracowanie ścieżki, którą przejdzie odwiedzający, uwzględnia wyjściowe SEO (jeśli chodzi o teksty), determinuje różne działania marketingowe (np. przez odpowiednie umieszczenie formularzy kontaktowych). W końcu projektowanie strony internetowej to także stworzenie odpowiedniego “silnika”, który sprawi, że nic się nie będzie zacinać, cała strona będzie się bezproblemowo ładować, a poruszanie się po niej będzie przyjemnością. Projektowanie musi uwzględniać także responsywne strony internetowe, a więc mechanizm, który sprawia, że strona www wyświetla się odpowiednio na każdym urządzeniu mobilnym.

Jak wygląda projektowanie stron internetowych?

Stworzenie strony internetowej odpowiadającej współczesnym potrzebom wymaga szeregu działań.

  • Na początek projektujący muszą poznać specyfikę strony, oferty, która ma zostać na niej zaprezentowana, rodzaju materiałów. Nie mniej ważne są także cele klienta, który chce stworzyć własną stronę internetową. Inaczej projektuje się stronę, która ma pełnić przede wszystkim funkcje wizerunkowe czy edukacyjne, inaczej stronę o potencjalne sprzedażowym.
  • Powstaje pierwszy projekt witryny, który uwzględniać musi UX/UI Design. Znaczenie ma tutaj już także to, jakie docelowe działania z zakresu SEO czy automatyzacji marketingu są planowane. Liczy się oczywiście także odpowiednie dopasowanie silnika do wymagań strony.
  • Po pierwszym projekcie wprowadzane są oczekiwane przez klienta poprawki. Strona przechodzi także odpowiednie testy. Dopiero po nich i ostatecznej akceptacji ze strony klienta, przygotowuje się ją do uruchomienia.