Wybierając chociażby nasz pierwszy rzutnik oczywiście każdy zadał sobie pytanie Ile kosztuje rzutnik ” W jakiej kwocie się zmieszczę?”
Ceny rzutników bardzo się różnią co też zależy od modelu, a przede wszystkim od ” właściwości ”
Oczywiście zależy też do czego chcemy dany rzutnik wykorzystać co też wpływa na parametry jakie posiadają. Załóżmy najtańszy rzutnik z wyprzedaży który kupimy za 120 złotych, taki rzutnik przydać się może nauczycielowi chociażby ze względu na moc lampy, żywotność i rozdzielczość – A warto zaznaczyć że są również mini rzutniki co sprzyja na naszą korzyść.
Wiele osób do tej pory myli pojęcie rzutnika, a projektora, gdzie chociaż jak sama nazwa mówi [ Rzutnik, rzuca obraz na ścianę ]
Uważa się je za antyczne urządzenia gdzie można napotkać problem by je dostać, lecz na uczelniach widnieją do tej pory.
Ceny rzutników możemy podejrzeć chociażby na popularnym serwisie ” Allegro ” wahają się one w przedziałach od 100 złotych do nawet 1400 złotych, a z racji, że w dzisiejszych czasach drożej nie znaczy lepiej to warto się po prostu na tym znać by wybrać dla siebie odpowiedni.
Obecne parametry rzutników pozwalają nam odtworzyć naprawdę wspaniały obraz oraz wygodę, gdzie za pomocą telefonu możemy się połączyć z maszyną by nadawać dane zdjęcie. Dzisiejsze rzutniki robią już połączone z projektorami, aby zdobyć urządzenie, które nada nam piękny i przejrzysty obraz z wbudowanymi głośnikami z mocą lampy 190 W musimy się przygotować na wydatek z rzędu 1500 – 1700 złotych gdzie to i tak skromna w porównaniu do droższych modeli.

Jakbyśmy mieli pomyśleć o sporym wydatku tak by sobie nie żałować na sprzęt to warto spojrzeć na rzutnik laserowy LCD FullHD który mieści się w cenie 6000 – 7000 złotych. W zasadzie coś kosztem czegoś, prawda? Piękny obraz, kilkanaście formatów obrazu, duża rozdzielczość, komunikacja przez Wi Fi i co ważne – Żywotność baterii! W danym modelu w trybie normalnym mamy aż 20.000 godzin żywotności gdzie przełączając na tryb ekologiczny, czas wzrasta do 30.000 godzin, więc są to imponujące wyniki jak na taki sprzęt.
Wybierając rzutnik, warto patrzeć na paramenty bo może się okazać, że odrobinę słabszy model może kosztować tysiąc złotych mniej.