Sudoku to gra, którą obecnie zna prawie każdy. Jest to jedna z lepiej znanych gier logicznych, która pozwala na poprawę logicznego myślenia. Dlatego też warto jest dowiedzieć się, jak grac w sudoku i jakie obecnie są wersje tej łamigłówki?
Podstawowa gra w sudoku wymaga jedynie odpowiedniego wypełnienia diagramu. Łamigłówki tego typu można obecnie znaleźć w codziennych gazetach, ale także w internecie. Gotowy diagram można wydrukować lub wypełnić online. Ta druga wersja może okazać się znacznie prostsza, ponieważ często istnieje możliwość włączenia podpowiedzi.

 

W przypadku wersji papierowej należy dobrze rozważyć wpisanie odpowiedniej liczby, ponieważ znacznie trudniej jest wykreślić ją w sytuacji, gdy dojdzie do pomyłki.
Wpisane w diagramie liczby nie mogą powtarzać się ani w rzędzie pionowym, ani w poziomym. Dlatego wpisując na przykład liczbę siedem w dole rzędu należy pamiętać, że nie może się ona już powtórzyć. Do powtórki nie może dojść również w wydzielonych kwadratach. Decydując się na grę online zazwyczaj nie da się popełnić pomyłki tego typu, ponieważ w przypadku włączenia podpowiedzi zostanie ona podkreślona.