FOTOGRAFOWANIE PRODUKTÓW I USŁUG – JAK TO ROBIĆ ZAROBKOWO I SKUTECZNIE

W dzisiejszych czasach, gdy konkurencja na rynku jest duża, a klienci bardzo wymagający, odpowiednio wykonane zdjęcia reklamowe stają się ważnym elementem marketingowym. Właściwie wykonane zdjęcia produktów i usług to nie tylko ozdoba strony internetowej czy ulotki, ale również znak rozpoznawczy marki, wpływający na kształtowanie pozytywnego wizerunku firmy. Jak zrobić to profesjonalnie i skutecznie? Przeczytaj dalszą część artykułu.

I. WYBOR MIEJSCA I REALIZACJA SESJI

Odpowiednie miejsce jest kluczem do sukcesu. Wybór odpowiedniego miejsca to połowa sukcesu. W zależności od tematyki sesji, wybierz lokalizacje, które będą najodpowiedniejsze. Jeśli tematem są produkty spożywcze, idealnym miejscem będzie studio fotograficzne wyposażone w specjalne oświetlenie. Jeśli zdjęcia dotyczą usług, można wykorzystać wnętrza biurowe klienta lub miejsca publiczne, które będą odpowiednio dobrane.

II. WYBÓR ODPOWIEDNIEGO SPRZĘTU I NARZĘDZI

Wybór właściwego sprzętu i narzędzi jest niezwykle ważny. Potrzebujesz dobrego aparatu cyfrowego, statywu oraz odpowiedniego oświetlenia. Koniecznie zadbaj o odpowiednią jakość sprzętu – jakość zdjęć, w dużej mierze, zależy od jakości aparatu. Dobrze wykorzystane światło i oświetlenie również wpłyną pozytywnie na fotografie.

– W pierwszej kolejności wybierz sprawdzonego producenta aparatów, np. Canon, Nikon, Sony
– Statyw to nieodłączny element sesji fotograficznej, dzięki niemu zdjęcia będą ostre i stabilne
– Oświetlenie jest kluczowe dla jakości zdjęć. Dobrze wykorzystane światło pozwoli na uzyskanie pożądanych efektów i walorów estetycznych.

III. USTALENIE KONCEPCJI I CREATIVIZACJA FOTOGRAFII

Zanim przystąpisz do fotografowania, musisz określić koncepcję zdjęcia. Ważne jest, żeby produkt lub usługa były zaprezentowane w jak najlepszym świetle. Elementy kreatywne dodatkowo przyciągną uwagę konsumenta i przyczynią się do zwiększenia sprzedaży.

IV. RETUSZOWANIE I OBRÓBKA FOTOGRAFII

Retuszowanie i obróbka zdjęć to już konieczność dzisiejszych czasów. Dzięki temu, niwelujesz wady, podkreślasz zalety i nadajesz profesjonalny charakter fotografii. Obróbka zdjęć to lista działań, które podkreślają estetykę fotografii, dzięki czemu są bardziej atrakcyjne dla konsumenta.

Lista działań, jakie można wykonać podczas obróbki fotografii:

– Retusz
– Korekta kolorów
– Ujednolicenie tła
– Dodanie napisów i symboli
– Wyostrzanie elementów kluczowych

V. WNIOSKI

Podsumowując, fotografowanie produktów i usług na potrzeby reklamowe to bardzo ważny i trudny proces. Odpowiednie przygotowanie, wybór sprzętu, skoncentrowanie się na koncepcji, a później profesjonalna obróbka zdjęć, to elementy, które pozwolą na uzyskanie pozytywnego wyniku.
Zdjęcia reklamowe to esencja dzisiejszego marketingu. Dobrze wykonane zdjęcie reklamowe to nie tylko piękna fotografia, ale również strzał w dziesiątkę jeśli chodzi o zwiększenie sprzedaży.

Artykuł powstał we współpracy z everest-fitness.pl