W dobie Internetu istnieje masa najróżniejszych stron i aplikacji do nauki języków obcych. Poniżej przedstawiamy Państwu kilka pozycji zdecydowanie wartych uwagi.

QUIZLET

Quizlet – jest to prosta strona pozwalająca tworzyć, krótkie gry z użyciem fiszek oraz oferująca dostęp do najróżniejszych narzędzi naukowych. Są tam tłumaczone zarówno zagadnienia gramatyczne jak i zabawy ułatwiające zapamiętywanie słownictwa.
Zalety:
+ nauka poprzez zabawę
+ różnorodność narzędzi
+ dostępna zarówno dla uczniów jak i nauczycieli

KAHOOT!

Kahoot! – jest stroną bazującą na grach połączonych z rywalizacją. W Kahoot również samemu można tworzyć materiały i szkolenia.
Zalety:
+ prosta forma
+ nauka poprzez zabawę
+ element rywalizacji

ENGLISHZILLA

Englishzilla – to nowoczesny projekt ułatwiający naukę skomplikowanych struktur gramatycznych w języku angielskim. Jest to w pełni zautomatyzowany portal umożliwiający naukę za darmo. Strona jest także świetną bazą z materiałami na szkolenia dla nauczycieli.
Zalety:
+ darmowa
+ przejrzysta
+ ogromna ilość gotowych materiałów

LYRICSTRAINING

Lyrics Training – jest to zdecydowanie opcja dla każdego fana muzyki zagranicznej. Storna bowiem bazuje na nauce poprzez zabawę z tekstami popularnych piosenek anglojęzycznych.
Zalety:
+ ciekawa forma
+ wykorzystanie popkultury
+nauka poprzez zabawę

WORDWALL

Wordwall – jest stroną przeznczoną głównie dla nauczycieli. Pozwala ona tworzyć setki materiałów do wydruku na szkolenia. Poza materiałami drukowanymi posiada też interaktywne narzędzia do nauki języków obcych.
Zalety:
+ urozmaicenie zajęć
+ ogromna baza materiałów

Warto sprawdzić powyższe strony www do nauki języków obcych i samemu wybrać narzędzie najlepiej dostosowane do naszych potrzeb.

SZKOLENIA Z NOWOCZESNYCH NARZĘDZI DO NAUKI JĘZYKÓW OBCYCH.


Technologia cały czas idzie do przodu, co za tym idzie to, że system szkolnictwa i nauczania nie może stać w miejscu. Warto wprowadzać szkolenia dla nauczycieli, aby Ci cały czas byli na bieżąco z nowoczesnymi formami nauki.

Jak więc przeprowadzić takie szkolenie? Zalecamy rozpoczęcie szkolenia od krótkiej prezentacji przedstawiającej strony www do nauki języków obcych. Kiedy każda, z takich stron zostanie omówiona nie pozostaje nic innego jak zachęcenie wszystkich uczestników do wypróbowania narzędzi. Każdy najlepiej się uczy poprzez praktykę, dlatego warto też zachęcić uczestników takiego szkolenia, aby podzielili się na grupy.

Połowa zostanie w roli nauczycieli, a druga połowa może wcielić się w rolę uczniów. Uczestnicy szkolenia wcielający się w rolę nauczycieli powinni stworzyć testową lekcję z wykorzystaniem prezentowanych wcześniej aplikacji do nauki języków obcych i przetestować ją na grupie uczestników wcielających się w uczniów. Kiedy ćwiczenie odbędzie się poprawnie, grupy powinny się zamienić i z użyciem innych stron www do nauki języka angielskiego wykonać to samo zdanie. W ten sposób szkolenie pokaże praktyczne zastosowanie nowoczesnych narzędzi do nauki.