Magnetyczna tablica suchościeralna to doskonały pomysł na wyposażenie dziecięcego pokoju. Jest łatwa w utrzymaniu i wielofunkcyjna, dlatego będzie służyła naszemu dziecku przez wiele lat.

Dlaczego warto kupić dziecku tablicę magnetyczną?

Suchościeralna tablica magnetyczna ma wiele zalet. W przeciwieństwie do kredowej, nie powoduje pylenia, które jest uciążliwe w utrzymaniu pokoju w czystości, a także szkodliwe dla alergików. Kredowy pył może również zaszkodzić urządzeniom elektronicznym, których coraz więcej dziś znajduje się w dziecięcym pokoju.

Żadnej z tych wad nie posiada magnetyczna tablica suchościeralna, do której używa się markerów oraz suchej gąbki. Poza funkcją rysowania i pisania, można ją wykorzystać również do prezentacji różnych materiałów za pomocą łatwo przypinanych i odpinanych magnesów.

Rodzaje tablic magnetycznych dostępne na rynku

Na rynku dostępne są dwa rodzaje tablic:

  • wiszące, na stałe montowane do ściany pomieszczenia,

  • jezdne, mocowane na stelażu zaopatrzonym w kółka, najczęściej dwustronne.

W większości pokojów dziecięcych lepiej sprawdzi się tablica wisząca, z uwagi na oszczędność miejsca. Jeśli jednak mamy duży dom, a pokój naszej pociechy jest naprawdę spory, być może warto rozpatrzyć zakup tablicy jezdnej. Jej zaletą jest mobilność i możliwość wykorzystania również w innych pomieszczeniach.

Design – nie tylko surowe aluminium

Choć do najczęściej wybieranych tablic suchościeralnych należą te w aluminiowych ramkach, warto wiedzieć, że istnieje alternatywa dla chłodnego, nieco biurowego designu. Zamiast tablicy w ramie metalowej, można kupić egzemplarz oprawiany w drewno.

Taka tablica „ociepli” wizualnie pokój, nie będzie kojarzyła się również z wystrojem sal konferencyjnych czy szkolnych sal.

A może nadruk?

Największą popularnością cieszą się na rynku tablice gładkie, najbardziej uniwersalne. Decydując się na zakup wyposażenia do pokoju dziecięcego, być może warto jednak rozpatrzyć nabycie tablicy z nadrukiem – kratką lub liniami.

Alternatywą dla jednej dużej i gładkiej magnetycznej tablicy suchościeralnej jest montaż dwóch mniejszych, jednej gładkiej i drugiej z nadrukiem, np. kratki. Wówczas gładka tablica służyć będzie twórczemu rysowaniu oraz różnego rodzaju wykresom, natomiast egzemplarz z nadrukiem wspaniale sprawdzi się np. do nauki pisania, obliczeń matematycznych czy precyzyjnego rysowania.