W przypadku gier liczbowych nie ma metody, która gwarantowałaby pewną wygraną. Jednak wiele osób poszukuje jednak sposobu, który dawałaby chociaż wyższe prawdopodobieństwo trafienia chociażby najniższej nagrody. Co warto wziąć pod uwagę, jeśli chodzi o samodzielne typowanie liczb?
Wiele osób typując liczby w grach Totalizatora Sportowego bierze pod uwagę kilka lub nawet kilkadziesiąt ostatnich losowań. Na ich podstawie można zauważyć, że niektóre liczby padają częściej, inne rzadziej lub wcale. Wydzielenie grupy zimnych i gorących liczb to jeden z podstawowych sposobów. Obecnie nie trzeba robić tego samodzielnie.

 

Na stronach internetowych dotyczących gier lotto wyniki i statystyki są już podane. Skreślając liczby na blankiecie warto jednak pamiętać, iż rzadko zdarza się, aby w losowaniu padały tylko liczby gorące.
Wielu graczy, którzy decydują się na regularną grę doradza, aby na blankiecie skreślać kombinację liczb gorących z innymi. To według tej metody ma zwiększać prawdopodobieństwo trafienia głównej nagrody. Ten sposób często wykorzystywany jest również w grze Multi Multi przy typowaniu pojedynczych liczb.